Projekt Hüdra: a rend és a normalitás ellen – Soros-képzések a gyakorlatban, a mintapéldányoktól az iskolai LMBTQ-propagandáig

Részletesen bemutatjuk, hogyan dolgozik a Projekt Hüdra-sorozatban megismert Soros-hálózat.

A francia hősnőt Isobel Thom alakítja, aki magát is „nembináris” személyként tartja számon.
Augusztus 25-én debütál a londoni Globe Színház színpadán az I, Joan című darab, amiről vélhetően azért fognak elsősorban cikkezni a lapok, mert az orléans-i szűzként ismert Szent Johannát nembináris karakterként mutatják be – számolt be a 24.hu.
A portálon azt írják: Charlie Josephine által írt, és Ilinca Radulian által rendezett darab alaptörténete természetesen követi a hagyományokat: a százéves háború idején játszódik, amikor a francia-brit konfliktus káoszából kiemelkedik Jeanne d’Arc alakja. A színdarab azt ígéri azonban, hogy nem az ezerszer hallott történetet mondja fel újra,
Többek közt azzal is, hogy a főszereplő megkérdőjelezi a genderidentitást, és magát végül nembinárisként, azaz olyan neműként definiálja, amely kívül helyezkedik a kétpólusú (nő-férfi) genderfelfogáson.
„A történelem során már számtalanszor ábrázolták csodálatosan Jeanne d’Arcot nőként. Ez a darab egyszerűen csak felajánlja a lehetőséget arra, hogy más nézőpontból lássuk őt. Hisz ez a színház feladata: hogy feltedd magadnak a kérdést, mi lenne, ha? A színházak olyan darabokat állítanak színpadra, amelyekben bármi megtörténhet. Shakespeare sem írt történelmileg hiteles darabokat. Fogta a múlt figuráit, akiket viszont a saját korát firtató kérdések foglalkoztatták” – nyilatkozta a darabról Michelle Terry, művészeti vezető.
Nyitókép: NICOLAS ECONOMOU / NURPHOTO / AFP